Lyžování

 > Důležité kontakty > Ubytování  > Běžecké tratě - turistické 
Lyžování
je bezesporu nejoblíbenějším zimním sportem. Pro lyžování na horách v Čechách nenajdete lepší hory než  Krkonoše. Špindlerův Mlýn pak rámci krkonošských lyžařských středisek patří právem k nejnavštěvovanějším a to jak milovníky sjezdového lyžování tak i běžeckých tratí. Ve všech lyžařských areálech Špindlerova Mlýna jsou samozřejmostí upravené sjezdovky a běžecké tratě, školy lyžování a snowboardingu, půjčovny a úschovny lyží, skibusy a v řadě míst i stále oblíbenější noční lyžování. Obsah této stránky ve stručnosti představuje hlavní lyžařské areály v lokalitě Špindlerův Mlýn.

Lyžování - SKIAREÁL Špindlerův Mlýn 

provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno.
Aktuální informace: https://www.skiareal.cz 

Lyžování - Areál Svatý Petr - Špindlerův Mlýn

V zimní sezóně nabízí pro lyžování 3 lanové dráhy a pět vleků + snowpark včetně U rampy.. Nabízí jedny z nejlepších podmínek pro lyžování a snowboarding v rámci celé ČR.

Lyžování - Areál Medvědín - Špindlerův Mlýn

Medvědín je oblíbeným místen všech lyžařů. Černá a červená sjezdová trať je určená především pro sportovní lyžování. Areál Medvědín je spojen s areálem Horní Mísečky lanovkou.

Lyžování - Horní Mísečky - Špindlerův Mlýn

Horní Mísečky nabízí celkem čtyři lyžařské vleky, vzorně upravené sjezdovky vhodné především pro mírně pokročilé lyžaře a lyžaře začátečníky. Součástí lyžařského areálu je i snowpark určený snowboardistům. 

Běžecké tratě  - turistické - Špindlerův Mlýn

Běžecké tratě jsou vyhledávaným místem nadšenců běžeckého lyžování, kteří zde najdou každodenně kvalitně upravené běžecké tratě, které jsou výchozím místem na hřebenové tůry. 
Seznam běžeckých turistických tras včetně itineráře a souboru GPX pro vaši navigaci  

Večerní  lyžování na Hromovce - Špindlerův mlýn

Na Hromovce se lyžuje v hlavní sezóně denně od 18.00-21.00 hod - nejdelší večerní lyžování v České republice - 1100 metrů sjezdovky

Noční lyžování ve Špindlerově Mlýně