Špindlerův Mlýn

První zmínky o Špindlerově Mlýně se datují k první polovině 16. stol., kdy se ve Svatém Petru dolovalo stříbro, ještě v 18. století byl Špindlerův Mlýn ještě poměrně neznámou osadou, která byla v němčině nazývána Spindlermühle. Od té doby se však mnohé změnilo.

Panorama Špindlerův Mlýn

Dnešní Špindlerův Mlýn je jedním z nejvýznamnějších center turistiky a lyžování nejen v Krkonoších, ale i v celé České republice. Dnes má město Špindlerův Mlýn přibližně 1400 stálých obyvatel. Rozkládá se na rozloze 7690,91 ha při soutoku řeky Labe a Dolského potoka.Město leží v nadmořské výšce 575 – 1555 m a nejvyšším bodem Špindlerova Mlýna  je Luční hora – druhá nejvyšší hora České republiky.

Nezapomenutelná příroda Krkonošského národního parku, množství přírodních i turisticky atraktivních míst a v neposlední řadě také vysoká úroveň služeb jsou jen některé z důvodů, proč se Špindlerův Mlýn stal nejvyhledávanějším horským střediskem a jedním z nejnavštěvovanějších míst v České republice.

Celoroční možnost sportovního vyžití jako například sjezdové lyžování, běžecké lyžování, turistika, cykloturistika, snowboarding, adrenalinová zábava, atraktivní lyžařské terény a množství sportovních akcí evropského i celosvětového formátu lákají nejen vyznavače aktivního odpočinku. Zimní Špindlerův Mlýn nabízí ideální podmínky především pro sjezdové lyžování, snowboarding a běh na lyžích.

Na okolních svazích je k dispozici množství lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Většina sjezdovek je vybavena moderním systémem umělého zasněžování, díky kterému se ve Špindlerově Mlýně lyžuje více než 5 měsíců v roce.

V provozu jsou po celou dobu čtyři lanové dráhy (Svatý Petr Malý Hank – dvousedačková), (Hromovka a Svatý Petr – čtyřsedačková) a dvě čtyřsedačkové (Medvědín). Kromtoho je ve Špindlerově Mlýně dalších 11 lyžařských vleků. Během hodiny přepraví vleky a lanovky celkem 17 500 lyžařů.

Okolí Špindlerova Mlýna poskytuje v zimním období výborné podmínky pro běh na lyžích. V letních měsících jsou zde naopak ideální podmínky pro pěší turistiku a horská kola.I z těchto důvodů bývá Špindlerův Mlýn dodnes nazýván „Perla pohoří“.

Přijeďte se o tom přesvědčit na vlastní oči. Rádi Vás ve Špindlerově Mlýně přivítáme.