Tipy na výlet

Rádi byste vyrazili na horskou túru po Krkonoších anebo procházku po Špindlerově Mlýně? Rádi Vám poradíme a doporučíme vhodný výlet. Špindlerův Mlýn i jeho okolí nabízí nespočet možností, které můžou využít nejenom rodiny s dětmi, ale i nadšenci do adrenalinových sportů a horských túr.

Mlynářovy toulky

Mlynářovy toulky se nacházejí napříč Špindlerovým Mlýnem a jeho okolím, procházejí klidovými zónami přírody Krkonoš mimo dopravní cesty.


Labská přehrada - Špindlerův Mlýn

…nemůžete přehlédnout a minout tuto nádhernou starší elegantní dámu již při příjezdu do Špindlerova Mlýna – první přehradu na řece Labi – Přehradu Labská – dříve přehrada Krausovy Boudy.


Pramen Labe - Labská louka a nejvyšší vodopád v ČR

Špindlerův Mlýn má každý zapamatován jako horské a lyžařské středisko. Jeho raritou je však i to, že 8 km od centra Špindlerova Mlýna pramení evropský veletok Labe. Špindlerův Mlýn je tak prvním městem, kterým nejmohutnější řeka Čech protéká. Ze Špindlerova Mlýna se tak vydává na pouť dlouhou 1 122 km, z toho 364,4 km na území České republiky.


Sněžka-nejvyšší hora ČR

Měli byste vidět Sněžku – je jedno z nejzajímavějších míst České republiky. Se svými 1602 m n. m. nejvyšší horou České Republiky. Je to významná dominanta východní části Krkonoš.


Špindlerův Mlýn v zimě - aktivity a zajímavá místa

Špindlerův Mlýn je nejznámější a největším ski resortem v celé České republice. Jeho nadmořská výška od 710 – 850 m.n.m. uspokojí většinu návštěvníků, kteří vyhledávají sjezdové lyžování, běžecké lyžování, bruslení, turistiku a také relaxaci v přírodě. Symbolem města je již několik desítek let Krakonoš. Pro zpříjemnění volného času můžete vyzkoušet sáňkařskou dráhu, snowtubing anebo museum lega. Pokud máte rádi dobrodružství, určitě se Vám bude líbit Skitouring, výlet na Skialpech a nocování v expedičním stanu.


Turistické cíle, zajímavá místa a aktivity v létě

Špindlerův Mlýn nabízí v letním období nejenom spoustu míst s krásnými výhledy do okolí, ale i adrenalinové aktivity, které si užijí nadšenci všech sportů. Rodiny s dětmi mohou navštívit dětská hřiště, muzeum lega, bobovou dráhu i Monkey park. Pokud máte rádi historii, tak můžete zavítat do protiatomového krytu, který se nachází pod hotelem Harmony.


Vrbatova bouda - Sněžné jámy - Petrova bouda

Sněžné jámy jsou mohutné ledovcové kary, které vytvořili krásnou přírodní památku. Cesta vede přes Zlaté návrší, kde se nachází Mohyla Hanče Vrbaty, pokračuje přes Pramen Labe až ke Sněžným jámám. Z této přírodní památky se dá pokračovat po hřebeni až na Petrovu boudu a zpět do Špindlerova Mlýna.


Údolím Bílého Labe - Weberova cesta

Tato pěší tůra patří k nejromantičtějším vycházkám v celých Krkonoších. Po cestě překročíte několik potoků, minete vodopády a zavítáte do druhé zóny národního parku. Uvidíte zde všechny zajímavosti, které dělají Krkonoše nejnavštěvovanějším místem pěší turistiky v České republice.