Vrbatova bouda – Sněžné jámy – Petrova bouda

Tři možné cesty na Vrbatovu boudu jsme zmínili již v tomto článku, ale cesta na Sněžné jámy vede na opačnou stranu než na Dvoračky. Z Mohyly Hanče a Vrbaty máte opět dvě možnosti. Můžete pokračovat směrem po červené na Pančavský vodopád, který je nejkrásnější v jarních měsících a poté rovně na Labskou boudu (4 km). Z Labské boudy můžete pokračovat přímo na Sněžné jámy přes Vysokou pláň Koňskou cestou po žluté anebo přes Pramen Labe (2 km). 

Druhá trasa vede od Mohyly přes pramen Labe směrem k rozcestí České budky. Na tomto rozcestí se pokračuje do prava po červené až po Sněžné jámy. Tato cesta je vhodná především pro rodiny s kočárky, jelikož je po celé její délce pokryta asfaltem anebo štěrkem (6 km).

Sněžné jámy jsou prakticky dvě kotliny, které nabízí krásný výhled na polskou stranu. Skládají se z Malé Sněžné jámy a Velké Sněžné jámy. Na tomto místě se nachází také dům, který dříve sloužil německé armádě jako hotel, dále jako ubytovací zařízení pro turisty a nakonec byl přestavěn na televizní vysílač. 

Upozornění: Pokračování této cesty není vhodné pro rodiny s malými dětmi a kočárky. Ze Sněžných jam vede kamenitá cesta po červené trase přes Vysoké Kolo, Mužské a Dívčí kameny až na Petrovu boudu (5,5 km).

Z Petrovy boudy můžete sejít 500m dolů a uvidíte chatovou osadu, kde se nachází tradiční restaurace např. Moravská bouda. Od této boudy stačí pokračovat dále dolu po cyklotrase až do centra Špindlerova Mlýna (4,5 km).  

Itinerář cesty